के मुहम्मद एउटा झूठो भविष्यवक्ता हो?

के मुहम्मद एउटा झूठो भविष्यवक्ता हो ? कति धेरै धर्म र उपासनाहरू छन् जसमा एक व्यक्तिले आफू सत्यको मध्यस्थ भएको र आफूले विशेष रहस्योद्घाटन प्राप्त गरेको दावा गर्दछ | तैपनि हामीले यस्तो परिस्थितिमा यो पता लगाउनु पर्दछ कि के साँचो हो र कुन कुरा झूठो हो | परमात्माबाट ज्ञान पाएको भनेर कसैले पनि बयान दिन सक्छ, तर कतिपय ठाउँमा यी दावाहरूलाई निरीक्षण गरेर हेर्नुपर्ने हुन्छ कि पछि आउने चुनौतीहरूको अगाडी ती दावाहरू उभिन सक्छ अथवा सक्दैन | एउटा गवाही त्यति मात्र राम्रो हुन्छ जति त्यो गवाही दिने मान्छे राम्रो हुन्छ | यदि तपाईंले न्यायको अदालतमा एउटा गवाही दिने मानिसलाई उभ्याउनुहुन्छ भने सबैभन्दा पहिले तपाईं त्यो मानिसको योग्यताको स्तर निर्धारित गर्नुहुन्छ | त्यो मानिसको चरित्र विश्वसनीय भएमा मात्र उसलाई गवाही दिने मानिसको रूपमा भरोसा गर्न सकिन्छ, नत्रभने त उसलाई एक अयोग्य गवाहको रूपमा हेरिनेछ ?

मलाई लाग्छ कि पहिलो कुरा जसको बारेमा म विचार गर्न चाहन्छु त्यो हो इस्लामका प्रवर्तक अथवा संस्थापकको चरित्र जसले इस्लामलाई एक धार्मिक आन्दोलनका रूपमा परिभाषित गरे |

मुहम्मद एक यस्तो व्यक्ति थिए जो ध्यान र अध्यात्मिक विषयको चिन्तनको लागि समर्पित भइसकेका थिए | यही क्रममा अन्तमा उसको भेटघाट एउटा यस्तो दैविक प्राणीसंग भयो जो उसको हिसाबले एउटा जिन थियो | यी कुराहरूले गर्दा ऊ माथि यति धेरै दबाव भइरहेको थियो कि उसले दुई पटक आत्महत्या गर्ने विचार समेत गर्यो र यो सबै कारणले उसले यो थाह पाउन सकिरहेको थिएन कि एउटा पागल अथवा कवि मध्ये उसले आफूलाई के मान्दा ठिक हुन्छ | अझ यो बाहेक पुरानो इस्लामी राज्यको तर्फबाट हेर्ने हो भने जब उसले सुर ५३ लेखिरहेको थियो तब ऊमाथि पैशाचिक प्रभाव थियो र मेरो लागि यो कुरा उसको दावाहरूको वैधता माथि नै प्रश्न उठाउने एउटा कारण हो |

यहाँ त यी दावा र व्युत्पत्तिहरू र तिनीहरूको श्रोतको प्रकृतिको बारेमा मात्र प्रश्न छैन, हामी त उसको व्यक्तिगत विशेषता र चरित्रमा पनि सम्पूर्ण रूपले प्रश्न देख्छौं| आफ्नो मान्यता र विश्वासको प्रचार गर्नको लागि आवश्यक परेको खण्डमा उसले सैन्य बल र दबाबको प्रयोग पनि गर्यो | यो एउटा यस्तो धर्म थियो जसले अगाडी गएर जिहाद अथवा ‘पवित्र युद्ध’को रुप लिने वाला थियो र आज पनि इस्लामलाई टिकाउनको लागि यहि रणनीति नै प्रयोग गरिन्छ | यो रक्तपातसंग सुरू भयो र यसले आज पनि रगत नै बगाइराखेको छ | त्यसो भए त यो एउटा यस्तो धर्म हो जसले आफ्नो पहिचान प्रेम भन्ने मानव अभिव्यक्तिको उच्च स्थानबाट गरेको छैन तर मानव महारतमा केन्द्रित छ र यसबाट नै आफ्नो पहिचान गरेको छ जुन मानवता को विनाश र शोषण तर्फ जान्छ |

सत्ताको यस्तो दुरूपयोग त उसले गर्यो नै, साथमा एउटा सानो बच्चीको पनि लाभ उठायो जसलाई उसले बिहे गर्यो र त्यस बालिकाको उमेर ९ वर्ष हुँदा नै उससंग बिहे गर्यो र त्यो बालिका आफ्नो यौवनमा पुग्नुभन्दा अगाडि नै उससंग संभोग पनि गर्यो | मानव अधिकारको उल्लङ्घनको अन्य उदाहरणमा त आवश्यक परेमा महिलाहरूलाई अलि-अलि पिट्नुलाई पनि उसले ठीक भनेको छ |

अब अझ धेरै जाँच नगरिकन यो त भन्न सकिन्छ कि यस धर्मलाई एउटा संदिग्ध व्यक्तिले स्थापना गरेको हो जसमा स्थीरताको अभाव थियो |

इतिहासमा हेर्ने हो भने यस्ता अरू धेरै व्यक्तिहरू पनि छन् जस्ले राजनीतिक र धार्मिक मंचको प्रयोग गरेर आफ्नो उद्देश्य र आदर्शलाई पूरा गरेका छन् | यी आदर्शहरूले मानव जातिको नरसंहारको लागि धेरै बर्बादी र पूर्वाग्रहहरूलाई अनि असहिष्णुतालाई जन्म दिएको छ जुन कुरा मानवको प्रभाव र क्षमता भन्दा माथिका कुराहरू हुन् | केहि कुराहरू त अझ यति धेरै मूर्ख छन् कि यसलाई त प्रकृतिमा केवल राक्षसी मात्र मानेर वर्णित गर्न सकिन्छ | स्टालिन र हिट्लर जस्ता व्यक्तिहरू पनि थिए जो झूठा भाविश्वक्ता थिए र उनीहरूमा पूर्ण अधिकार थियो जसको कारणले उनीहरू सम्पूर्ण तरिकाले भ्रस्ट भइसकेका थिए र आफ्नो योजनालाई पूरा गर्नमा लागेका थिए | यो त अति नै आश्चर्यजनक कुरा हो कि कसरी मानिसहरू हिटलरलाई आश्चर्यको नेतृत्व गर्ने व्यक्तिको रूपमा बताउँदथे जो वास्तवमा आफै मानसिक रूपले अस्थिर भैसकेको थियो | यी कुराहरूलाई हेर्दा खेरि हामीहरूलाई आश्चर्य लाग्छ कि वीसौं शताब्दीमा यस्तो नराम्रो प्रकृतिको काम कसरी सम्भव छ र सम्पूर्ण तरिकाले आफै ठगिने गरि मानिसहरूले यस्ता कुराहरूलाई कसरी विश्वास गर्न सक्छन् | दुर्भाग्यले आज पनि यी घटनाहरू इस्लाममा भैरहेका छन् | यो पागलपनले मानवता र संस्कृतिको हरेक पक्षलाई संक्रमण गरिरहेको छ | यसको दावाहरूलाई मानिसहरूले मान्दै आइरहेका छन् र यो कुरा कसैले पनि बुझ्न खोजिरहेको छैन कि हिटलरको राज्य जस्तै एक दिन सबै कुरा विनास हुनेछ |

यी नीच र दुष्ट पुरुषहरूले जुन ठूला-ठूला गलती र अपराधहरू गरेका छन् त्यो पूरै संसारलाई थाह छ र पर्दा पछाडी तिनीहरूले गरेका गलत काम र दुष्कर्मको बारेमा पनि सबैलाई थाह छ जसले गर्दा तिनीहरूलाई ठूला दोषीको रूपमा संसारले चिनेको छ | इस्लाम एउटा यस्तो धर्म हो जसको संसारभरि प्रभाव छ र यसले महामारीको रूपमा पूरै मानव जातिलाई नै संक्रमित गरेको छ| संसारभरिमा यस्ता हजारौं मानिसहरू छन् जो गलत रूपले पीडित हुन्छन् र मारिन्छन् किनभने एउटा व्यक्तिले संदिग्ध प्रेरणाको सपना देख्यो |

के तपाईं साँच्चै नै मृत्यो र विनाशको यो मार्गको अनुशरण गर्दै जान चाहनुहुन्छ ? यदि तपाईं इस्लामको एउटा कर्ता हुनुहुन्छ भने म केवल तपाईंलाई केवल यो भन्न चाहन्छु कि जुन कुरालाई तपाईं पवित्र मान्नुहुन्छ त्यसको बचावमा सोच्न छोड्नुहोस् र परमेश्वरसंग प्रार्थना गर्नुहोस् कि उहाँले आफूलाई तपाईंको सामू प्रकट गर्नुभएको होस् जो जीवन दिनका लागि आउनुभयो र त्यो पनि प्रशस्त मात्रामा र जसको नाम येशु हो |

 

 

 

परमेश्वरसंग कसरी एउटा सम्बन्ध बनाउने?

 

अन्य संबंधित लिंक

मुस्लिम र इस्लामी संसाधनहरू

येशु र इस्लाम

jesusandjews.com/wordpress/2009/04/26/is-muhammad-a-false-prophet/

Leave a Reply